АЛСАТ-М: ЈАНЕВА ИЗВРШИЛА ЗАФАТ ЗА СМАЛУВАЊЕ НА СТОМАКОТ

/

Колегите од Алсат-М објавуваат дека пред неколку недели Јанева има направено хируршка интервенција за намалување на стомакот во една од болниците во Македонија. Поставен и е прстен за стеснување на желудникот со цел таа да го почне процесот на слабеење. Цената за таков зафат изнесува од 7000 до 10000 евра. Од таа

Според податоците, еден таков зафат варира од 7.000 – 10.000 евра. Оваа интервенција не се поврзува со боледувањето што таа го отворила деновиве, се вели уште во материјалот објавен на Алсат М.

Претходна статија

МИЛОШОСКИ ЈА ОБВИНУВА КАТИЦА ЈАНЕВА ДЕКА ЛАЖНО СЕ ПРЕТСТАВУВА ЗА БОЛНА

Следна статија

АКО МЕСИ НЕ СЕ ИЗВИНИ, СЛЕДИ ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ФУДБАЛСКИТЕ ТЕРЕНИ !

Најново од Вести