ВО ПРИШТИНА УАПСЕНИ ТУРЧИН И АЛБАНКА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ТРГОВИЈА СО ОРГАНИ

/

Во Приштина се уапсени две лица за незаконска трговија со човечки органи и ќелии и илегална трансплантација на органи, соопшти денеска косовската полиција, јавува приштинскиот весник „Коха“, пренесува НОВА ТВ.

Косовската полиција наведува дека против нив ќе биде отворена редовна криминалистичка процедура.

Претходна статија

АКО МЕСИ НЕ СЕ ИЗВИНИ, СЛЕДИ ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ФУДБАЛСКИТЕ ТЕРЕНИ !

Следна статија

ВЕРНИОТ ИСТОК СО НАЈСТАРО И НАЈСИРОМАШНО НАСЕЛЕНИЕ

Најново од Вести