Амбасада на САД за Русковска: „Тоа е прашање за надлежните органи“

/

Од американската амбасада за Радио Слободна Европа соопштија дека за повикот на Русковска, станува збор за прашање за надлежните органи.

„Се чини дека ова прашање е тековен процес и е прашање за надлежните органи да го решат. Амбасадата на САД е вложена во унапредување на владеењето на правото во Северна Македонија и ги поддржува напорите на властите и на правосудството за обезбедување на транспарентност и отчетност кај институциите и внатре во нив“, се вели во одговорот на американска амбасада

Извор: Zoom. mk

Претходна статија

Управата за извршување на санкции демантира дека припадници на затворската полиција малтретирале член на Левица

Следна статија

Пуштени во употреба два нови ЕХО апарати во Клиничката болница во Тетово

Најново од Вести