АМДИ БАЈРАМ: РОМИТЕ ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО

//

Амди Бајрам во собраниската говорница изјави дека, сите Роми во Македонија ќе го поддржат референдумот  за договорот со Грција и додаде дека 72% до 75% е сигурен дека референдумот ќе биде успешен.Претходна статија

ВЕСЕЛ МЕМЕДИ: ДОГОВОРИТЕ СО ГРЦИЈА И БУГАРИЈА МОЖАТ ДА БИДАТ ПРИМЕР ЗА РЕШАВАЊЕТО НА СПОРОТ МЕЃУ БЕЛГРАД И ПРИШТИНА

Следна статија

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ РЕАГИРА НА СИТЕ НЕВИСТИНИ ИЗНЕСЕНИ ВО ЕМИСИЈАТА „САМО ВИСТИНА“

Најново од Вести