ВЕСЕЛ МЕМЕДИ: ДОГОВОРИТЕ СО ГРЦИЈА И БУГАРИЈА МОЖАТ ДА БИДАТ ПРИМЕР ЗА РЕШАВАЊЕТО НА СПОРОТ МЕЃУ БЕЛГРАД И ПРИШТИНА

//

Договорот за името со Грција и Договорот за добрососедство со Бугарија може да биде прекрасен пример и за решавањето на спорот меѓу Белград и Приштина. Тие што се против овие договори сакаат Македонија да биде „ничија земја“. Го поздравувам премиерот Заев и министерот Димитров за нивната храброст.- изјави пратеникот Весел Мемеди од собраниската говорница за време на ратификацијата на договорот со Грција.Претходна статија

САМКА ИБРАИМОВСКИ: ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ДОНЕСОА МУДРА ОДЛУКА, МАКЕДОНЦИТЕ ТРЕБА ДА ВОЗАТ МЕРЦЕДЕС И БМВ, А НЕ МОСКВИЧ И ЛАДА

Следна статија

АМДИ БАЈРАМ: РОМИТЕ ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО

Најново од Вести