АНДОВ : ВЛАДАТА И ОПОЗИЦИЈАТА МОРА ДА НАПРАВАТ СЕ, ЗА ДА УСПЕЕ РЕФЕРЕНДУМОТ

/

Неуспехот на референдумот со неисполнувањето на цензусот не смее да биде опција, а власта и опозицијата мораат да направат се тоа да не се случи, вели поранешниот претседател на Собранието, Стојан Андов во интервју за тв 24. Сепак, доколку се случи да не се исполни цензусот, Андов смета дека решение постои за секоја ситуација. Тој воедно им честита на граѓаните на тоа дека имаат можност да директно влијаат на политиката на земјата за едно многу значајно и круцијално прашање како што е името на државата.Претходна статија

СПОРТСКАТА САЛА ВО БИТОЛА ЌЕ ГО НОСИ ИМЕТО НА РАКОМЕТНАТА ЛЕГЕНДА БОРО ЧУРЛЕВСКИ

Следна статија

МИЦКОСКИ СО ПОРАКА ДО НЕГОВИТЕ ПРОТИВНИЦИ

Најново од Вести