Анонимна дојава за бомба го затвори аеродромот во Софија, евакуирани двата терминали (ВИДЕО)

/

Поради анонимна закана за поставена бомба, од утрово се затворени двата терминала на аеродромот во Софија, јавија бугарските медиуми.

Аеродромот бил алармиран околу девет часот по локално време, но не е прецизирано за кој од двата терминали станува збор.

Поради таа причина и од двата терминала се евакуирани лица, соопшти прес-центарот на Министерството за внатрешни работи, што во моментот спроведува истрага, целиот напис можете да го видите овде.Извор: Zoom. mk

Претходна статија

Возила со македонски тегистерски ознаки оштетени во Калитеа и Афитос во Грција

Следна статија

Воен инвалид од кочанско Оризари барал хуманитарна помош, личните податоци му ги злоупотребиле за подигање брзи кредити

Најново од Вести