Возила со македонски тегистерски ознаки оштетени во Калитеа и Афитос во Грција

//

Во Калитеа и Афитос во Грција се оштетени повеќе ацтомобили со македонски регистрации.

Фотографиите ги објави ФБ страницата „Грција во живо“ наменета за информации за српските туристи кои се на одмор во Грција.

На фотографиите се гледаат три автомобили со скршени стакла. Два автомобили имаат табличли од Битола.

Администраторот препорачува сите вакви инциденти да се пријават во полициската станица во Касандрија и да се бараат снимки пд камера за да бидат откриени насилниците и вандалите.

Инцидентот се случил вчера попладне.Извор: Zoom.mkПретходна статија

Ѓукановиќ: „Отворен Балкан“ ќе ги уништи Црна Гора, РС Македонија, Koсово и Босна и Херцеговина

Следна статија

Анонимна дојава за бомба го затвори аеродромот во Софија, евакуирани двата терминали (ВИДЕО)

Најново од Вести