|

Автомобил излета на патот Битола – Демир Хисар, а возачот загинал на лице место

Возач загина во тешка сообраќајка во битолско.

На патот Битола – Демир Хисар, на местото викано „Бели Мост“ пред селото Лисолај, автомобил „форд фиеста“ со демирхисарски регистарски ознаки, управуван од А.А.(46) од Битола, излетал од патот. Возачот починал на местото на несреќата, а смртта ја констатирал доктор од Итната помош. Полицијата соопшти дека Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Битола излегле на местото на несреќата. Деновиве сообраќајка со смртни последици имаше кај Градско, а загина жена од Србија.Слични Објави