Б. СЕКУЛОВСКА-ИВА: СИТЕ НЕВИНИ, КУТРИ ЖРТВИ НА БОКИ 13

/

„Горан Сугаревски, Стефан Богоев и Зоран Заев биле жртви на својата добрина и елементарна човечка милост- како политичари на кои им е даден мандат да располагаат со парите на граѓаните, да договараат давање на пари без да проверат финансиска и друга историја- пред се на жртвите Боки 13 и Мандиќ, како раководители на Меѓународниот сојуз, кој пак, верувам, има почесно место во жртвената приказна, еднакво како и самата телевизија 1ТВ“, пишува во својата најнова колумна во рубриката Евтини приказни, новинарката Билјана Секуловска-Ива. Целата колумна можете да ја прочитате овде .Претходна статија

ПОРТАЛОТ „ИНФОМАКС“ СЕ ПРОНАЈДЕ ВО ЗБОРОВИТЕ „ПОДРУМСКИ ЦЕНТРИ ЗА МАНИПУЛАЦИЈА“ НА ЗАБРЧАНЕЦ И ЌЕ ГО ТУЖИ

Следна статија

КРИСТАЛИНА ГЕОРГИЕВА ЌЕ БИДЕ КАНДИДАТ НА ЕУ ЗА ПРВ ЧОВЕК НА ММФ

Најново од Вести