БЕГАЛЦИ ОД МАКЕДОНИЈА УАПСЕНИ ВО КОСОВО

//

Косовската полиција минатата недела ги уапсила лицата Бесим Красниќи и Фадил Точи, кои се барани по потерница издадена од страна на македонското Министерство за внатрешни работи информира денеска министерот Наќе Чулев на својот Фејсбук профил. Двајцата се бараат поради извршени тешки кривични дела.

Апсењето е извршено во соработка со Интерпол во Приштина.Претходна статија

БИЛ ГЕЈТС ПРИЗНА ДЕКА ВО 2016 ГОДИНА ГО ИЗВЕСТИЛ ТРАМП ЗА ОПАСНОСТА ОД ПАНДЕМИЈА

Следна статија

ЗА ПРВ ПАТ ПОСЛЕ 23 ГОДИНИ И СО КАРГО ТРАНСПОРТ, СЕ ИЗВЕЗЕ СВЕЖО МАКЕДОНСКО ЈАГНЕШКО МЕСО ВО ЈОРДАН

Најново од Вести