Без вода делови на Чаир

/

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваaт дека поради уличен дефект ф 300 мм на Бул. Македонско-косовска бригада бб кај Стовариштето, прекинато водоснабдување во време од 9:00 часот па до санирање на дефектот ќе имаат корисниците од улиците: 376, Самоилова, Банатска, американска амбасада, турска амбасада и Јааким Крчоски (о. Чаир).Претходна статија

Заев: Куманово повторно ќе држи лекции, сочувајте го социјалдемократскиот дух на Куманово

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов 2 години плаќа по 1 милион евра за машини за чистење на снег кој го нема

Најново од Вести