МИЦКОСКИ ПОВТОРНО ИЗЈАВИ ДЕКА ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА ПОДДРЖИ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ СО ЦЕЛ ПРОМЕНА НА УСТАВНОТО ИМЕ

//

ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот со цел промена на уставното име на Република Македонија, изјави Мицкоски и се закани дека тие што го потпишале капитулантскиот договор со Грција ќе одговараат пред законот. Мицкоски исто така најави Работно лето за Македонија.

Претходна статија

МИЦКОСКИ ОД БИТОЛА: СЕ СООЧИВМЕ СО НАЈГОЛЕМОТО ПРЕДАВСТВО КОН МАКЕДОНИЈА

Следна статија

МИЦКОСКИ РЕЧЕ ДЕКА ЗАЕВ ТРЕБА ДА ПАДНЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ВОЗДИГНЕ, АМА НЕ СПОМНА НИШТО ЗА НАПУШТАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

Најново од Вести