МИЦКОСКИ РЕЧЕ ДЕКА ЗАЕВ ТРЕБА ДА ПАДНЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ВОЗДИГНЕ, АМА НЕ СПОМНА НИШТО ЗА НАПУШТАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

//

Од протестот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, претседателот на партијата Христијан Мицкоски изјави дека за Македонија да се воздигне, Заев треба да падне и подвлече дека токму тоа е главната цел пред партијата. Мицкоски не спомна ништо за можно напуштање на Собранието и започнување на масовни протести предводени од неговата партија против, како што го нарече капитулантскиот договор што го потпишале предавниците. Повиците на голем број членови и симпатизери на партијата објавени на социјалните мрежи за протести и напуштање на собранието од страна на пратениците, остануваат без одговор од страна на високото раководство на ВМРО-ДПМНЕ.Претходна статија

МИЦКОСКИ ПОВТОРНО ИЗЈАВИ ДЕКА ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА ПОДДРЖИ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ СО ЦЕЛ ПРОМЕНА НА УСТАВНОТО ИМЕ

Следна статија

(ВИДЕО) БУГАРСКИ НОВИНАР СЕ ОБРАТИ КОН МАКЕДОНЦИТЕ! БОРЕТЕ СЕ ЗА ЧЕСНИ ЛУЃЕ ВО ПОЛИТИКАТА!

Најново од Вести