БЕЗ ВОДА ДЕНЕСКА ДЕЛ ОД НАСЕЛБАТА ВОЛКОВО

//

Прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од улиците „31″, „41″ и „103″ во населбата Волково.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф-100 на улицата „41″ во Волково.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување со активностите.Претходна статија

ОБЕЗГЛАВЕНА СТАТУА НА ХРИСТОФОР КОЛУМБО ВО БОСТОН

Следна статија

ПЕТНАЕСЕТ ФЛАМИНГА ДОБИЈА МАЛА ЛАГУНА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Најново од Вести