БЕЗДОМНИК БОЛЕН ОД КОВИД 19 ПОБЕГНАЛ ОД БОЛНИЦА, ПОЛИЦИЈАТА ГО ВРАТИЛА НАЗАД

//

Директорот на болницата д-р Христијан Костов го потврди инцидентот. Според информациите, се работи за бездомно лице од куманово кое откако било потврдено дека е позитивно на вирусот, избегало од болницата. Од таму веднаш го пријавиле случајот во полиција и пациентот бил вратен во ковид-центарот уште во текот на ноќта. Директорот на болницата вели не знае како пациентот успеал да избега од болницата, но верува дека нема простор за паника, бидејќи вели, лицето било најдено во близина на кругот на болницата. Ова е прв случај на бегство на пациент болен од ковид-19.

Претходна статија

ВАРХЕЈИ: БУГАРИЈА И С.МАКЕДОНИЈА ДА ИЗНАЈДАТ РЕШЕНИ ЗА РАЗЛИКИТЕ, ЕК ЌЕ ПОМОГНЕ КОЛКУ ШТО МОЖЕ

Следна статија

ПРИВЕДЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ ЧЛЕНУВАЛ ВО СТРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

Најново од Вести