БИШЕВАЦ: ОД РЕФОРМИТЕ ШТО ГИ БАРАШЕ ПРИБЕ НЕ Е ИСПОЛНЕТО НИ П

/

„Не мислам дека СДСМ со тоа што го направи овие три години ќе ја добие поддршката од граѓаните, постои страшно разочарување, а се гледа и во бројките на луѓето кои што велат дека апстинираат. Апсолутно сум убеден дека СДСМ нема да биде победник на овие избори, дека нема да ја формира следната влада“, вели новинарот и аналитичар Сафет Бишевац во гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5.

Во однос на реформите на владата на Зоран Заев и СДСМ во изминатите три години, Бишевац смета дека тие се катастрофални.

„Од реформите кои што ги бараше Прибе не е исполнето ни П. Значи реформите на Прибе се нула, реформите во здравство нула, реформите во образование катастрофа“, посочи Бишевац.Претходна статија

АЛБИН КУРТИ Е НОВИОТ ПРЕМИЕР НА КОСОВО

Следна статија

СОНЧЕВО ВРЕМЕ СО ТЕМПЕРАТУРИ ДО 20 СТЕПЕНИ

Најново од Вести