БОЈКО СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ КОН ЗАЕВ: ВНИМАВАЈТЕ!!!

//

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред бугарските новинари во Брисел истакна дека не е зачуден поради фактот што Македонија не ги започнала преговорите за влез во ЕУ бидејќи земјата има уште многу работа за вршење. Борисов ја искоментира и работата на мешовитата комисија за историја, заради проблемите кои се појавија околу етничката припадност на Гоце Делчев. Според бугарскиот премиер Бугарија направила многу за да помогне на Македонија и сега е време да се направат одредени компромиси.

Претходна статија

ПЕНДАРОВСКИ: ИСТОРИСКА ВИСТИНА Е ДЕКА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ СЕ ДЕКЛАРИРАЛ КАКО БУГАРИН

Следна статија

ЕУ ТРЕБА ДА БИДЕ ПРОАКТИВНА ВО ОТВОРЕНИ ПРАШАЊА НА ЗАПАДНИОТ БАЛКАН ЗА ДА ОДВРАТИ РУСКО ВЛИЈАНИЕ

Најново од Вести