БОКИ 13 НЕ ГО ПРИЗНАВА СУДОТ, БИДЕЈЌИ НА НЕГОВАТА ТАБЛА ПИШУВАЛО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, А НИЕ СМЕ БИЛЕ СЕВЕРНА

„Не верувам во дерогираниот систем во кој судите под табла Република Македонија, иако сме Северна Македонија“, рече Јовановски, пренесува „Мој збор“.

loading...

Бранителот на Фросина Ременски Владимир Доневски пред да почне расправата побара изземање на обвинителката Вилма Русковска поради сомневање за нејзина пристрасност во процесот.
Бојан Јовановски изнесе низа забелешки за судскиот процес и за предметот „Рекет“ особено за постапувањето на судиите и за обвинителката Русковска со која и тој и второобвинетата Јанева имаа жустри и за јавноста шокантни расправи во судница.loading...

Процесот се повеќе се претвора во апсурден процес во кој се докажува вина на три обвинети во случајот „Рекет“ но околу кој предмет се провлекуваат многу имиња од политичката фела и сомнежи во исправноста на постапувањата на судиите.