БОКИ 13: СО РУСКОВСКА ИМАВМЕ И ПРИВАТНИ РАЗГОВОРИ ВО 1ТВ

//

Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, на денешното судење ја дава својата одбрана во случајот рекет. Тој на пултот за сведоци кажа дека во телевизијата 1ТВ тој лично договарал гости во емисиите, јавува АлсатМ.

Такви примери била обвинителката Вилма Русковска, која е застапник на обвинението против Боки 13. Тој кажа дека со Русковска покрај за емисијата имале и приватни разговори.

“Во мојата канцеларија бев со Вилма Русковска. Разговаравме во четири очи. Сме пиеле кафе, алкохол. Јас не пијам алкохол, таква беше атмосферата.

Претходна статија

СИНДИКАТОТ НА ПОЛИЦИЈАТА ГО ЧЕСТИТА ДЕНОТ НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА

Следна статија

ГРЦИЈА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ НА 1 ЈУЛИ

Најново од Вести