БОМБА НА ЕЛ ЧЕКА: ЕЈУП АЛИМИ И МУСА ЏАФЕРИ ДОГОВАРААТ ВРАБОТУВАЊЕ НА ЌЕРКА НА СУДИЈА

//

Познатиот Шеќерим Ахмеди Ел Чека на својот facebook профил објави нови прислушкувани материјали. Во еден од нив се слушаат гласовите на координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими и на Муса Џафери кои разговараат за вработувањето на нови партиски кадри. Во нивниот разговор тие договараат вработување на ќерка на претседател на суд, бидејќи нивен градоначалник имал предмет кај истиот судија.

„Градоначалникот има предмет кај тој судија и треба да му ја вработиме ќерката“, се слуша од „бомбата“ на Ел Чека.

Претходна статија

СООБРАЌАЈКА НА СТРАЖА: ИМА ПОВРЕДЕНИ И ОГРОМНА КОЛОНА НА ПАТОТ ОХРИД – СКОПЈЕ

Следна статија

БОРИСОВ: ДА НЕ ГУБИМЕ ВРЕМЕ И ДА ЈА ЗАВРШИМЕ ПРУГАТА СКОПЈЕ-СОФИЈА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да