БОМБИТЕ ЗА ТРАЕКТОРИЈА ГО ТРЕСАТ КРИВИЧЕН

//

Со слушање на „бомбите“   почна новото рочиште во Кривичниот суд во Скопје за случајот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство, за изградбата на автопатските делници Миладиновци-Штип и Кичево -Охрид. Во Судот присутни се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор за државни патишта Љупчо Георгиевски, кои се осомничени дека во 2012/2013 година го оштетиле буџетот на државата за најмалку 155.117.172 евра.

  Претходна статија

КЛАСИКАТА ГО СРЕТНУВА ЏЕЗОТ ВО ФИЛХАРМОНИЈА

Следна статија

10 ПРЕПОРАКИ НА ДОКТОРИ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА НА РАК И ДРУГИ БОЛЕСТИ

Најново од Вести