Борко: Ние не сме репрезентација која може да калкулира, со сите сили на победа против Црна Гора

//

Македонија денес со почеток од 20:30 часто го игра вториот меч од групата Ц на Европското првенство во Хрватска.

„Црвено-жолтите“ се оптимисти и се надеваат на продолжување на победничката серија, а нашиот голман, Борко Ристовски вели дека нема простор за калкулации, туку напротив со сите сили да се влезе во мечот.(Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Столтенберг: Конвенција на ОН нема да го спаси светот од нуклеарно оружје

Следна статија

Трамп: Јас не сум расист

Најново од Вести