Трамп: Јас не сум расист

//

Јас не сум расист, изјави  американскиот претседател Доналд Трамп, како реакција на неговите навредливи коментари за имигрантите.

Претходно, неколку сенатори за американските медиуми изјавија дека на средбата во Белата куќа минатата недела Трамп прашал зошто им се на САД луѓе од пропаднати држави како што се африканските земји и Хаити. (Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Борко: Ние не сме репрезентација која може да калкулира, со сите сили на победа против Црна Гора

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ со политика на изолација: Нема да гласа за Договорот со Бугарија!

Најново од Вести