БРИТАНСКИОТ ПРЕМИЕР БОРИС ЏОНСОН НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА

//

Симптомите на британскиот премиер кој е заразен со коронавирус вечерва се влошиле, по што тој морал да биде префрлен на интензивна нега. Министерот за надворешни работи Доминик Раб ќе го заменува на функцијата, јавува Deutsche Welle.

Борис Џонсон беше примен в болница во неделата вечер и му биле извршени дополнителни тестови откако страдал од симптомите на коронавирус повеќе од 10 дена, но владата досега тврдеше дека тој е во добро расположение и се уште раководи со земјата.Целиот напис прочитајте го овде.Претходна статија

НЕЛОСКА СО ПОРАКА ДО ФИЛИПЧЕ: ИЗОЛИРАЈТЕ ГИ МЕДИЦИНСКИТЕ РАБОТНИЦИ ОД ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Следна статија

52 ГОДИШЕН МАЖ E ПРВ ПОЛИЦАЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Најново од Вести