БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ РАСТЕ- НЕ Е ПОЗНАТО КОГА ЌЕ ПРИСТИГНАТ ВАКЦИНИТЕ

//

Бројот на хоспитализирани со коронавирус и натаму се зголемува. Во последните 24 часа, 84 лица се хоспитализирани во Ковид Центрите во главниот град, додека 1289 пациенти се лекуваат во болници.
Во меѓувреме, во земјата сè уште нема вакцини. Министерот Филипче рече дека нема точен датум за пристигнување на вакцините, но дека имунизацијата ќе се изврши со вакцината Астра Зенека или со кинеските.
Досега се вакцинирани 5.755 здравствени работници, додека интерес за вакцинирање изразиле 110.827 граѓани. Бројот на заразените се зголемува ширум светот.Претходна статија

ШИЛЕГОВ: ПРОЕКТОТ ЗА БРЗ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ Е 10 ПАТИ ПОЕВТИН ОД СКОПЈЕ 2014

Следна статија

ПЕТЛИЧКОВСКИ: НЕ Е МОЖНО КАЈ НАС ДА ИМА 115 РЕИНФИЦИРАНИ ПАЦИЕНТИ

Најново од Вести