„БУГАРСКА ВРСКА“ ВО СЛУЧАЈОТ СО БОЛЕДУВАЊЕТО НА КАТИЦА ЈАНЕВА

//

Катица Јанева не е во Скопје, туку во родната Гевгелија дознава „Слободен печат“. Таа веќе една недела е на боледување, препишани и’ се лекови, а е препорачан и одмор.

Докторката која ѝ го напишала боледувањето на 15 јули, после два дена заминала на одмор во Бугарија.Претходна статија

РАДУВАЈ СЕ НАРОДЕ… ГОРИВАТА ПОЕВТИНУВААТ ЗА ПОЛОВИНА ДЕНАР

Следна статија

VOLVO ПОВЛЕКУВА ПОВЕЌЕ ОД МИЛИОН ВОЗИЛА ШИРУМ СВЕТОТ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да