VOLVO ПОВЛЕКУВА ПОВЕЌЕ ОД МИЛИОН ВОЗИЛА ШИРУМ СВЕТОТ

/

Шведскиот производител на автомобили „Волво“ повлекува повеќе од милион возила ширум светот, поради опасност од топење на делови на моторот.

Компанијата соопшти дека во најлош случај, проблемот би можел да предизвика опожарување на моторот. Досега не е забележан ниту еден таков случај.

Проблемот се однесува на моделите со четирицилиндрични дизелски мотори произведени од 2014 до оваа година. Се работи за моделите V40, V60, V70, S80, XC60 и XC90.Извор: Макфакс

Претходна статија

„БУГАРСКА ВРСКА“ ВО СЛУЧАЈОТ СО БОЛЕДУВАЊЕТО НА КАТИЦА ЈАНЕВА

Следна статија

ЛАЈМ ЌЕ ИЗВАДИ ФОТОГРАФИЈА КОЈА НЕМА ДА МУ СЕ ДОПАДНЕ НА АЛИ АХМЕТИ

Најново од Вести