САКАТЕ ЛИ ДА СИ КУПИТЕ КУЌА ВО ШВАЈЦАРИЈА ЗА САМО 55 ДЕНАРИ?

//

Во селцето Монти ди Сциага во близина на италијанската граница, локалните власти кантонот Тицино во Швајцарија продаваат куќи за само еден швајцарски франк.

На располагање се девет куќи од камен. Купувачите по заклучување на договорот се должни да го реновираат објектот по тамошните прописи.

Претходна статија

ЛАЈМ ЌЕ ИЗВАДИ ФОТОГРАФИЈА КОЈА НЕМА ДА МУ СЕ ДОПАДНЕ НА АЛИ АХМЕТИ

Следна статија

НАРОДЕН ПРАВОБРАНИТЕЛ: СЕ ТЕПААТ ДЕЦА ВО ПОПРАВНИ ДОМОВИ, ОСУДЕНИТЕ НЕМАAТ СТОМАТОЛОГ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да