Бугарскиот премиер Јанев ќе се сретне со пожарникарите што ги гасеа пожарите кај нас

//

Бугарскиот премиер Стефан Јанев ќе се сретне со пожарникарите што учествуваа во гасењето на пожарите во околината на Благоевград и во РС Македонија.

Од прес-центарот на бугарската Влада соопштуваат дека средбата ќе се одржи во вторник од 17 часот локално време во благоевградското село Габрово.Претходна статија

Шест лица од мисијата на ОН во Кабул први ќе се засолнат во Македонија

Следна статија

(Видео) Ѓоко Зајков потпиша за една година со бугарскиот фудбалски клуб „Левски“

Најново од Вести