Бугарските социјалисти сакаат да го урнат Борисов?

//

Ројтерс оценува дека овој обид на социјалистите да ја урнат влада сепак најверојатно ќе пропадне и наведува дека владата од десниот центар, на чие чело е партијата на премиерот ГЕРБ, ја поддржува малата популистичка партија Волја и дека доколку ваквиот блок се воздржи од гласањето планирано за недела, иницијативата на БСП ќе пропадне со 41 глас помалку од неопходниот број во парламентот со 240 места… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

​​Бурa предизвика хаос во Холандија, откажани сите летови од аеродромот во Амстердам

Следна статија

Опозицијата се врати во Собранието за обраќањето на Столтенберг

Најново од Вести