​​Бурa предизвика хаос во Холандија, откажани сите летови од аеродромот во Амстердам

/

Силна бура ја погоди Холандија, како резултат на која што беа откажани сите летови од и до аеродромот „Шипхол“ во Амстердам. Според достапните информации, брзините на ветерот во земјата достигнуваат 140 километри на час… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Резултати по Kонкурсот за откуп на музички композиции за 2017 година

Следна статија

Бугарските социјалисти сакаат да го урнат Борисов?

Најново од Вести