|

Повредени повеќе од 40 лица во руските напади врз Лавов

Бројот на загинатите во руските напади врз Лавов се искачи на 9, соопшти украинското министерство за внатрешни работи.

„Бројот на загинатите во рускиот ракетен напад се искачи на 9 лица, 42 лица се повредени, меѓу кои и три деца“, се вели во соопштението.

Операциите за спасување и пребарување се уште се во тек.Слични Објави