|

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Полска

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран на територијата на Полска, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 12 километри северозападно од градот Лублин, во источна Полска, на длабочина од 10 километри, пренесува ТАСС.

Засега нема информации за материјална штета или повредени во земјотресот.

Слични Објави