ВИДЕО: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА СООБРАЌАЈКА ЗА НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Денови во центарот на рускиот главен град Москва се случила сообраќајка со неколку многу скапи автомобили…

ЉУПЧО РИСТОВСКИ : ДОГОВОРОТ МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО АСИМИЛАЦИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ

Љупчо Ристовски во своето гостување во Отворено студио  на Алфа телевизија изјави дека Преспанскиот договор е…

AЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ : МНОЗИНСТВОТО НА ЕТНИЧКИТЕ МАКЕДОНЦИ СЕ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ

Во своето гостување во Отвореното студио на ТВ 1, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски истакна дека…

СДСМ : МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И ИДЕНТИТЕТ СТАНУВААТ ПРИЗНАЕНИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ, ЗОШТО САМО НА ВМРО-ДПМНЕ МУ ПРЕЧИ ТОА ?

Македонскиот јазик и идентитет стануваат признаени од целиот свет, зошто само на ВМРО-ДПМНЕ му пречи тоа?…

МИЦКОСКИ ОСТВАРИ СРЕДБА СО МЕШОВИТИОТ ПАРЛАМЕНТАРЕН КОМИТЕТ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА И РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (19 септември 2018-та година) оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет…

ПОГОЛЕМА ГРИЖА ЗА ДЕЦАТА ВО СООБРАЌАЈОТ

Со насочени пароли СТОП кон возачите, ученици од основното училиште „Елпида Караманди“ денес го преминуваа пешачкиот…

ОБСЕ УПАТИ ПОДДРШКА НА ГРАЃАНИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ И НАТО

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, оствари средба со новоименуваниот шеф на Мисијата…

КОНЦЕРТ НА „ДУО СКУПИ“ ВО СТРУМИЦА

Во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица денеска (19 септември) со почеток во 19:30 часот…

АДЕМИ ПРИСУСТВУВАШЕ НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НОЌ НА ТУРСКАТА ПОЕЗИЈА“

Министерот за култура Асаф Адеми присуствуваше на меѓународната манифестација „Турска поетска вечер Јахја Кемал Бејатли”, која,…

КОЧАНИ ОЧЕКУВА ФИНАНСИРАЊЕ НА ПОВЕЌЕ ЗНАЧАЈНИ ПРОЕКТИ

Во периодот од јануари до септември Општина Кочани поднесе вкупно 23 апликации за проекти преку повеќе…