|

Четворица повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Тетово, сообраќајот се пренасочува

Сообраќајот на автопатот Скопје -Тетово се пренасочува по локален пат вечерва поради сообраќајка со повредени лица која се случила после 18 часот. Две возила се судриле во близина на Требошки натпатник, а при тоа се повредени четири лица.

-Околу 18 часот и 10 минути во СВР Тетово пријавено е дека на автопатот Скопје-Тетово, во близина на Требошки надвозник, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички моторни возила: „ауди“со тетовски регистарски ознаки управувано од 20-годишниот Ќ.Р. од тетовско Седларево и „фолксфаген голф“ со кичевски ознаки што го управувал 64-годишниот А.Р. од Кичево.Во несреќата, четири  лица (сопатници) од „голфот“ задобиле телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница, информираше Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

На местото на несреќата увид врши екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово, а сообраќајот се пренасочува по стариот пат за тетовско Желино. 

Слични Објави