Д-Р БЕЌАРОВСКИ: ДОК ХОЛИДЕЈ БИЛ ВО ПРАВО ШТО СТЕТОСКОПОТ, ГО ЗАМЕНИЛ СО РЕВОЛВЕР

//

Со гневна порака на социјалната мрежа Facebook се јави директорот на клиниката по токсикологија д-р Нико Беќаровски, откако лекар од истата клиника беше физички нападнат од пациент.

„Попладнево повторно ФИЗИЧКИ нападнат и ПОВРЕДЕН доктор на своето работно место.Дали покрај маските, везирот, ракавиците, ќе мора да носиме и нунчаки за самоодбрана???Док Холидеј бил во право што стетоскопот, го заменил со револвер“, напиша д-р Беќаровски.Претходна статија

ЕКСТРАДИРАН ЈЕТОН ЛУЖА ТРЕТООБВИНЕТИОТ ЗА УБИСТВОТО НА САЗДО

Следна статија

ВИДЕО: УКРАДЕНО ТЕЛОТО НА ПОЧИНАТ ПАЦИЕНТ ОД СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА

Најново од Вести