ВИДЕО: УКРАДЕНО ТЕЛОТО НА ПОЧИНАТ ПАЦИЕНТ ОД СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА

Утрово се случила вистинска драма во струмичката општа болница. Група струмичани украле мртовец од инфективна амбуланта, објави ТВ ВИС., пренесува Плусинфо.

Настанот се случил за кусо време откако човекот бил примен во амбулантата во тешка состојба. Утрото околу 9 часот ќерката и сопругата на починатиот го донеле 49-годишниот маж со отежнато дишење. Според директорот на болницата, Наќе Гогов, човекот за кусо време починал.Само неколку минути подоцна, вработените биле сведоци на несекојдневна случка. Дваесетина луѓе го изнеле мртовецот со болничкиот кревет и го однеле со сопствено комби.