ДАЛИ БУЈАР ОСМАНИ НАЈАВУВА РАЗГРАНИЧУВАЊЕ НА ДУИ ОД ТЕПАЧОТ-СОВЕТНИК НЕФИ УСЕИНИ?

//

Бујар Османи, изјави дека ДУИ нема да поддржи или заштити некој доколку го има прекршено законот. Изјавата на вицепремиерот доаѓа по инцидентот од завчера кога советникот на ДУИ во oпштина Охрид, Нефи Усени, нападнал професор и жител на Охрид затоа што пријавилe див приклучок на водоводната мрежа.

Според Османи немало потреба да се партизира и политизира случајот со дивоградбата кај кај чинарот во Охрид, бидејќи секој си носи одговорност за постапките.

Османи е дециден дека доколку се почне со неселективно рушење на сите дивоградби, не само во Охрид, туку низ целата држава, првата таква дивоградба ќе биде таа на советникот Усеини.Претходна статија

ШЕФШАУЕН- СИНИОТ ГРАД ВО МАРОКО

Следна статија

ФОТО: ВРЕМЕ Е ЗА ФЕРКА: БЕКИР „ПАЈАК“АСАНИ VS НЕФИ „ДИВОГРАДБА“ УСЕИНИ

Најново од Вести