ДАЛИ ЗНАЕТЕ ПО ШТО Е ПОЗНАТ ДЕЧКОВО СО „НЕВИНИОВ“ БРК НА СЛИКАВА?

//

Батево се вика Сергеј Карјакин и не… не е сериски убиец. Тој е најмладиот шахист признаен за велемајстор во историјата на шахматот. Сергеј бил само на 12 години и 7 месеци кога влегол во светот на најголемите мајстори на овој спорт/игра за паметни луѓе. За вас не знам, ама јас на негови години едвај чекав да заминат моите на работа и да отидам кај еден комшија (2 години постар од мене), оти имаше видео и на истото можевме да гледаме vhs касети со германско ретро порно, со главни ликови раскошната млекарка Гертруде од Баварија  и обдарениот автолимар Рудиѓер од Турингија. Само за извештајот ќе спомнам дека Рудиѓер имаше брк копиран од Гоце Делчев и џигерици слични на џигериците на Халид Муслимовиќ.

Претходна статија

СОБРАНИСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НА РАБОТИЛНИЦА ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА МЕЃУНАРОДНИОТ МОНЕТАРЕН ФОНД

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: МАКЕДОНИЈА ТОНЕ СО СДСМ НА ВЛАСТ, ГРАЃАНИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ПОДОБРО

Најново од Истакнато

Невладини организации на македонски Бугари од РС Македонија со осуда за срамниот говор на омраза кон Бугарите и Бугарија на фудбалскиот натпревар меѓу РС Македонија и Бугарија во Скопје

Претставници на 10 граѓански здруженија на граѓани на РС Македонија, со бугарска национална самосвест, испратија писмо