ДАНЧИЛА: НЕОПХОДЕН Е УСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМ ЗА ИНТЕГРАЦИЈА ВО НАТО И ЕУ

//

Премиерката на Романија, Виорика Данчила е децидна, потребен е успешен референдум за интеграција во Европската Унија и НАТО.Претходна статија

ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ СЕ РАСПИШЕ РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО И БЕЗ РЕФЕРЕНДУМСКО ПРАШАЊЕ

Следна статија

ПОСЛЕДНИОТ ВОЗ НА ИСТОРИЈАТА

Најново од Вести