Дарко Костадиновски и Осман Кадриу избрани за уставни судии

//

Собранието конечно ги избра двајцата нови членови на Уставниот суд. Претходно Законодавниот дом иако најави дека ќе почне да работи напладне, поради немање кворум го пролонгира почетокот на работата. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Бекироски: Агенцијата за лекови открила еден фалсификуван лек

Следна статија

Левица со протест против бесправно отпуштената работничка од „Веро“

Најново од Вести