ДОНАТОРСКА АКЦИЈА „НАХРАНИ 10 000“ ВО 6 МАКЕДОНСКИ ГРАДОВИ

/

Храна за социјално загрозени граѓани ќе може да се донира денеска до 18 часот на 19 локации во Скопје, Велес, Битола, Штип, Кочани и Гевгелија, во рамките на националната хуманитарна акција „Нахрани 10.000“.

Целта на акцијата, што ја организира Асоцијацијата „Сите сити“, е да се соберат 10 тони храна наменета за 10.000 социјално загрозени граѓани.Oд Асоцијацијата препорачуваат сите хумани граѓани да донираат храна што не е лесно расиплива, на пример: ориз, грав, сол, шеќер, брашно, тестенини, масло за готвење, грашок, конзервирана риба, кокошкина супа, бисквити, кечап, леќа, конзервирано овошје и зеленчук.

Претходна статија

ВОЈНИКОТ ШТО УБИ 8-МИНА СВОИ КОЛЕГИ ВО РУСКА ВОЕНА БАЗА ДОЖИВЕАЛ НЕРВЕН СЛОМ

Следна статија

КОВАЧЕВ: ИНТЕГРАЦИЈАТА НА ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЕУ МОЖЕ ДА ТРАЕ ОД 5 ДО 10 ГОДИНИ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да