Доста трпевме, ова е вистината за ГТЦ, дуќанџиите на протест пред Владата

/

Сопствениците на деловен простор во ГТЦ денеска одржаа протест пред Владата, на кој побараа итно решавање на бројните проблеми во трговскиот и примена на законската регулатива.

Тие велат дека веќе подолго време алармираат на недомаќинското управување на АД ГТЦ, како што велат, на штета на нивниот имот и на имотот во сопственост на државата.

Се бараат и директни договори за снабдување со лиценциран снабдувач на електрична енергија, заедничко управување од сите сопственици на деловен простор во ГТЦ, договори за парно греење со лиценциран снабдувач, климатизација и греење контролирано од органот за заедничко управување во ГТЦ.

Извор: zoom.mk

Претходна статија

Ковачевски: Одиме во Брисел за да ја потврдиме позицијата за европска иднина

Следна статија

Бучковски за БГНЕС: Борисов демонстрира лидерство и пријателство кон Македонија

Најново од Вести