ДУРИ 10 ЗЕМЈОТРЕСИ БЕА РЕГИСТРИРАНИ ВО АЛБАНИЈА ДО ДОЦНА ВЕЧЕРВА

//

Синоќа беше регистриран и десетиот пат по ред земјотрес во Албанија, откако претходно се случија уште неколку полесни потреси.

Епицентарот на земјотресот е во близина на Драч, а јачината на истиот беше 3,2 степени според Рихтер.

После силниот земјотрес, сезмолозите предупредија дека потресите нема да престанат и ќе продолжат понатака.Потсетуваме дека вчера во областа на Тирана и Драч, се случија неколку земјотреси,од кои најсилниот имаше 5,8 степени според Рихтер.

Последните извештаи говоратдека се повредени 44 луѓе, а е причинета и значителна материјална штета.Претходна статија

ГДУ ГО ПРОМОВИРАШЕ СВОЈОТ ЛОКАЛЕН КЛУБ ВО БИТОЛА

Следна статија

КОЛЕВ: „СДСМ И ДПМНЕ НИ ГО ЦИЦААТ ПОСЛЕДНИОТ ДЕНАР И ПОСЛЕДНАТА КАПКА КРВ“

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да