ДУРИ 11 ПАТИ ОТИШЛА ДО ПРОДАВНИЦА И ДОБИЛА КАЗНА ЗА КРШЕЊЕ НА КАРАНТИНОТ

/

Една постара жена од северниот дел на Италија, треба да плати парична казна, затоа што за време на строгиот карантин воведен од властите поради ситуацијата со коронавирусот, таа отишла до продавница дури 11 пати за еден ден, јавува италијанскиот Ла Република.

Казната за возрасната жена изнесува 280 евра, бидејќи не ги послушала полициските службеници кои уште првиот пат кога ја забележале дека е на улица, ја предупредиле дека треба да седи дома.Возрасната жена не ги послушала и дури 11 пати отишла до продавница со оправдување дека купува намирници.

Претходна статија

ВО АВСТРИЈА ПОВЕЌЕ ИЗЛЕКУВАНИ ОТКОЛКУ НОВОЗАРАЗЕНИ

Следна статија

ПРОНАЈДЕНО ТЕЛОТО НА ВНУКАТА НА РОБЕРТ КЕНЕДИ, НЕЈЗИНИОТ 8 ГОДИШЕН СИН СЀ ВОДИ ЗА ИСЧЕЗНАТ

Најново од Вести