ДВАЕСЕТ И ПЕТ МИГРАНТИ ПРОНАЈДЕНИ ВО ВОЗИЛО КАЈ СВЕТИ НИКОЛЕ

//

Дваесет и пет мигранти од Авганистан и Пакистан биле пронајдени при рутинска контрола на возило кај Свети Николе.

Како што соопшти МВР, ноќеска околу еден часот по полноќ кај с.Преод, Свети Николе, од полициски службеници било сопрено патничко возило „опел виваро“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.А.(24) од Скопје, во кое сопатничка била М.И.(20) од Скопје.При извршениот преглед пронајдени биле 25 мигранти од Авганистан и Пакистан. Сите биле приведени и предадени на полициски службеници во Полициска станица Свети Николе за понатамошна постапка, додава МВР.

Претходна статија

МАКЕДОНИЈА ВО ПЕТ „ЖЕШКИ“ ДЕНА ВО ЈУНИ ЌЕ БРКА ПЛАСМАН НА ЕП 2020!

Следна статија

МAКРОН: ФРАНЦИЈА Е НА ПОЧЕТОКОТ НА КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ И ВО ТРКА СО ВРЕМЕТО

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи