| |

ДВАЈЦА СТРУМИЧАНИ НАВЕЛЕ МАЛОЛЕТНИЧКА НА СРЕДБА, ЕДНИОТ ЈА СИЛУВАЛ – ДРУГИОТ ГО СНИМАЛ НАСТАНОТ

Kривична пријава поднесе СВР Струмица против 28-годишен жител на с.Баница, струмичко со иницијали В.Ѓ. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „подведување и овозможување полови дејствија“ и против 24-годишен струмичанец со иницијали С.Т. поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „подведување и овозможување полови дејствија“ и „производство и дистрибуција на детска порнографија’’.

В.Ѓ. во текот на летото 2019 добил понуда од С.Т. да му овозможи средба со малолетничка во напуштен локал во трговски центар, каде што В.Ѓ. извршил обљуба над оштетената, а С.Т. со мобилен телефон го снимал настанот.

Слични Објави