МИЦКОВСКИ: ТИЕ ШТО ГО ПОТПИШАА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ТРЕБА ДА СЕ ИДЕНТИФИКУВААТ СО КОТЕ ОД РУЉА

//

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека вчерашните споредби на одредени политичари дека се слични на Гоце Делчев и Скендербег се погрешни. Мицковски во емисијата „Патот кон…“ изјави дека тие што го потпишале договорот со Грција би требало да се идентификуваат со Коте од Руља. Лидерот на најголемата опозициона партија во македонскиот парламент истакна дека целата одговорност за договорот ја носат премиерот Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров.Претходна статија

МИЦКОВСКИ: МАКЕДОНИЈА КАПИТУЛИРАШЕ СО ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Следна статија

МИЦКОВСКИ: ЗАЕВ ПАЗАРЏИСКИ БЛЕФИРА СО ИМПИЧМЕНТОТ НА ИВАНОВ

Најново од Вести