ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА СЛОЖНО СО НИТУ ЕДЕН ГЛАС ПРОТИВ ЈА РАЗРЕШИ КАТИЦА ЈАНЕВА

//

Со 102 гласа за, 0 воздржани и 0 против Собранието ја разреши специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, јавува А1Он.

Одлуката од Собранието ќе биде испратена до Советот на јавни обвинители од каде истата треба да биде одобрена.

Со тоа целосно завршува процесот за разрешување на Јанева.Најверојатно претседателот на Собранието Талат Џафери уште денеска ќе ја испрати одлуката до Советот на јавни обвинители.

Претходна статија

ВИДЕО: НЕМОЈТЕ ДА СЕ ПРАВИТЕ ФРАЕРИ, ОТИ МОЖЕТЕ ДА НАЛЕТАТЕ НА „ТИГРИ“

Следна статија

МАЛЕШЕВЦИ ЈА ПОКАЖАА СВОЈАТА ХУМАНОСТ: КУЌАТА НА СЕМЕЈСТВОТО МИРЧОВСКИ ПОВТОРНО ИЗГРАДЕНА

Најново од Вести